Home About us Contact us English
جستجو :   
وب سایت رسمی انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای توزیع نیروی برق
( Tuesday,17 May , 2022 ) ۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
آرشیو اخبار /   صنایع همکار با برق تبریز در پیک تابستان 1400 مورد تقدیر قرار گرفتند
 

انجمن صنفی شرکتهای توزیع نیروی برق توزيع نیروی برق تبريز ( ۱۴۰۰/۹/۲ )
صنایع همکار با برق تبریز در پیک تابستان 1400 مورد تقدیر قرار گرفتند

صنایع همکار با برق تبریز در ایام پیک تابستان 1400 طی آیینی با حضور معاون امور هماهنگی شرکت توانیر مورد تجلیل قرار گرفتند. ...

صنایع همکار با برق تبریز در پیک تابستان 1400 مورد تقدیر قرار گرفتند

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، معاون امور هماهنگی شرکت توانیر طی سفر یک روزه به تبریز، در آیین تجلیل از صنایع همکار برق در تبریز و استان ضمن قدردانی از همکاری‌ها و صبوری واحدهای تولیدی و صنعتی در ایام پیک تابستان 1400 گفت: مجموعه توانیر برای مقابله با پیک بار تابستان 1400 تمام تدابیر را اندیشیده بود. براساس این فرض‌ها، ما حدود 10 تا 12 هزار مگاوات تولید برقابی و 50 هزار مگاوات تولید برق حرارتی داشتیم و سرجمع مصرف ما در کشور چیزی بالغ بر 65 تا 67 هزار مگاوات بود ولی برخی اتفاقات نادر و خشکسالی و گرمای هوای بی‌سابقه در 50 سال گذشته در کشور رخ داد و شرایط جدیدی حاکم شد.

رخشانی‌مهر افزود: ما با سه چالش مهم به طور همزمان مواجه شدیم. از سویی در اثر وضعیت خاص آب و هوایی، 60 درصد از تولید برقابی خود را از دست دادیم. از سوی دیگر شاهد افزایش 2 درجه‌ای دما به طور متوسط در سطح کشور بودیم و هر درجه افزایش دما، 1800 مگاوات بر مصرف ما افزود. سومین عاملِ شدت یافتن مشکل تامین برق، مصرف نزدیک به 2 هزار مگاواتی دستگاه‌های رمز ارز بود که این عوامل اثرات دومینویی مشکلات برق و مصرف برق را موجب شد.

وی خطاب به صنایع همکار در این ایام خاطرنشان شد: از اینکه طی تابستان 1400، صبوری به خرج دادید و شرایط سخت را تحمل کردید متشکر و سپاسگزارم.

وی یادآور شد: آنچه در زمستان با آن مواجهیم بخشی بزرگی از آن به خارج از وزارت نیرو مربوط است و به بالارفتن مصرف گاز بخش خانگی باز می‌گردد. در اثر این اتفاق، مصرف گاز نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه می‌شود.

معاون امور هماهنگی شرکت توانیر در پایان با اشاره به طرح‌های جدید تشویقی توانیر برای صنایع همکار از آنها خواست تا هر چه بیشتر در این طرح‌ها مشارکت کنند. وی افزود: طرحی برای شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته‌ایم. 5 هزار مگاوات مصرف برق شهرک‌های صنعتی در کشور است. واحدهای صنعتی می‌توانند در زمینه‌ی دستگاه‌های تولید برق دی جی سرمایه‌گذاری کنند و تعرفه‌ها طوری تعیین خواهد شد که به نفع این صنایع باشد و ضوابط آنها به‌زودی اعلام می‌شود.

در پایان این آیین، شرکت توزیع نیروی برق تبریز از واحدهای صنعتی خدمات صنعتی تراکتورسازی، پالاز موکت، ریخته‌گری سهند آذرین، تولید پیستون ایران و شیشه‌ی آذر به عنوان صنایع همکار در پیک تابستان 1400 تقدیر به عمل آورد.

صنایع همکار با برق تبریز در پیک تابستان 1400 مورد تقدیر قرار گرفتند