Home About us Contact us English
جستجو :   
وب سایت رسمی انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای توزیع نیروی برق
( Tuesday,17 May , 2022 ) ۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
آرشیو اخبار /   صرفه جویی بیش از ۵۰۰۰ کیلوواتی برق با تعدیل بار روشنایی معابر
 

انجمن صنفی شرکتهای توزیع نیروی برق توزيع نيروی برق استان زنجان ( ۱۴۰۰/۹/۳ )
صرفه جویی بیش از ۵۰۰۰ کیلوواتی برق با تعدیل بار روشنایی معابر

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از صرفه‌جویی بیش از ۵۰۰۰ کیلوواتی برق در زمستان سال پیش با تعدیل روشنایی معابر بین‌شهری و بزرگراه‌ها خبر داد. ...

صرفه جویی بیش از ۵۰۰۰ کیلوواتی برق با تعدیل بار روشنایی معابر

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق  استان زنجان، علیرضا علیزاده افزود: سهمیه تعدیل بار تعیین شده زمستان 99 برای استان زنجان ۴ هزارو ۸۱۴ کیلو وات بود که با اقدامات انجام شده در این شرکت توانستیم بیش از 5000کیلووات از بار شبکه را کاهش دهیم و با توجه به فرارسیدن فصل سرما و محدودیت‌های تولید انرژی در کشور این محدودیت‌ها در زمستان امسال نیز اجرا خواهند شد.

علیزاده با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و آسیب به شبکه توزیع برق استان گفت: اقدام فراگیر با هدف بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و با رویکرد افزایش پایداری سیستم‌های توزیع در همه شهرهای استان اجرا می شود.

علیزاده پیرامون احتمال خاموشی و قطع برق مشترکان در زمستان امسال نیز عنوان کرد: بدون شک با افزایش مصرف گاز در کشور در بخش تولید برق دچار مشکل خواهیم شد و به همین سبب باید محدودیت‌هایی در فصل زمستان نیز اجرا کنیم تا بتوانیم از خاموشی‌ها بکاهیم و با توجه به اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص کاهش مصرف می‌توان با اقدامات ساده‌ای که مشترکین انجام می‌دهند فصل زمستان را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان محدودیت روشنایی معابر و بزرگراه‌ها نیز گفت: با تعدیل روشنایی معابر و بزرگراه‌ها در زمستان سال پیش به تعداد ۲۵ هزارو ۴۷۰ دستگاه چراغ روشنایی خاموش شد البته نقاط حادثه‌خیز شهری و بین‌شهری که روشنایی آن‌ها الزامی بود از این طرح‌ مستثنی بودند و خاموشی تعدیل بار در این نقاط انجام نگرفت.

همچنین برای مصارف برق غیرضروری مانند نمای ساختمان‌ها نیز اکیپ‌های ویژه‌ای تشکیل و با شناسایی این ساختمان‌ها و تذکرهای لازم و از هدر رفتن برق برای نمای ساختمان پیشگیری خواهد شد.

وی همکاری شهروندان و مشترکان برای سپری کردن زمستان بدون خاموشی را مهم‌ترین راه‌حل کمبود برق در زمستان دانست و گفت: بدون‌شک هیچ اقدامی به اندازه همکاری و همراهی شهروندان در تعدیل بار شبکه تاثیرگذار نخواهد بود و شهروندان با کاهش 10درصدی مصرف برق خود در زمستان می‌توانند فصل سرما را بدون خاموشی سپری کنند.

صرفه جویی بیش از ۵۰۰۰ کیلوواتی برق با تعدیل بار روشنایی معابر